Jastarnia - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Jastarni

Znana miejscowość wypoczynkowa - Jastarnia - położona jest w województwie pomorskim, na Mierzei Helskiej. Dojazd tutaj odbywa się drogą wojewódzką nr 216, która docelowo łączy Hel z północą województwa. Pomimo swych niewielkich rozmiarów miejscowość ta jest bardzo dobrze skomunikowana - można tu dotrzeć zarówno autobusami, jak i pociągiem. Dostępne połączenia warto sprawdzić na stronie internetowej GoEuro.pl - wyszukiwarka ta podaje także przewidywany czas podróży i ceny biletów.

Stacja kolejowa PKP Jastarnia obsługuje zarówno lokalne, jak i krajowe połączenia. Kilka razy dziennie kursują tu pociągi z Gdyni i Władysławowa - docelowo docierają one na Hel. Bezpośrednio do Jastarni docierają też pociągi z oddalonej o 196 km Bydgoszczy, Chojnic (203 km), Warszawy (343 km), Wrocławia (451 km), Krakowa (569 km), Katowic (537 km) i Rzeszowa (615 km). Kursy realizują Przewozy Regionalne, TLK, PKP Intercity oraz Arriva RP (połączenia z Władysławowem). Stacja PKP Jastarnia znajduje się przy ul. Księdza Stefańskiego, po stronie północnej miejscowości. Tuż obok dworca PKP usytuowany jest dworzec autobusowy. Zatrzymują się tu busy PKS, Pomorskiej Komunikacji Samochodowej oraz firmy Olimpic. Busem do Jastarni można dotrzeć m.in. z Gdyni, Warszawy, Zakopanego i Karwi.

W Gdańsku przy ul. Juliusza Słowackiego, na wschód od Obwodnicy Trójmiasta, znajduje się Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy. Samolotem można tu dotrzeć z Warszawy, a następnie wsiąść w pociąg lub autobus - droga do Jastarni to zaledwie 74 km. Na terenie miejscowości działa kilka lokalnych firm świadczących usługi przewozu osób taksówkami. Natomiast po samej Jastarni można swobodnie przemieszczać się na piechotę, ze względu na niewielkie rozmiary tej miejscowości.

rozwiń
Jastarnia - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij