Szperk Mierzeja Rewska

Gdy poziom wód Zatoki Gdańskiej opada, na odcinku od Rewy po Kuźnicę, tworzy się ok. metrowej głębokości mierzeja zw. Mewia Rewa lub Ryf Mew. Odcinek będący na powierzchni ma wówczas długość ok. 1 km i szerokość u nasady 40-50 metrów. Jedyny głęboki odcinek zw. Głębinką lub Depką, został pogłębiony w okolicy Rewy na szerokość ok. 1,5 km. Dzięki przekopowi mogą przepłynąć statki do Pucka z Zatoki Gdańskiej. Ostatnio dwa razy w roku odbywa się impreza nazywana "Marszem Śledzia" w czasie której uczestnicy przechodzą pieszo z Kuźnicy do Rewy. Tym samym niekiedy "szlakiem", podążają dziki, które część trasy pokonują oczywiście płynąc.

Dodaj opinię

Liczący ponad 10 km długości pas płycizn i mielizn na Zatoce Puckiej, rozciągający się od Rewy aż do Jastarni. Znany też jako Ryf Mew. Kiedy wody opadają, część mierzei przebija się ponad fale - na odcinku ok 1 km i szerokości 40-50 metrów. Szperk da się zatem pokonać niemal na pieszo. Miejscami konieczne było sztuczne pogłębianie dna, by umożliwić tutaj żeglugę.

Szperk Mierzeja Rewska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szperk Mierzeja Rewska, zobacz gdzie w Jastarni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szperk Mierzeja Rewska.
  • 81-198 Rewa
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szperk Mierzeja Rewska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij