Nadmorski Park Krajobrazowy

Nadmorski Park Krajobrazowy został utworzony 5 stycznia 1978 roku. Był to jeden z pierwszych w kraju Parków Krajobrazowych. Obszar Parku wynosi 18 804 ha (7 452 ha część lądowa, 11 352 ha wód morskich), a otuliny 17 540 ha.

Ochronie podlega teren na lądzie i morzu. Ponad połowa powierzchni znajduje się poza lądem, na terenie Zatoki Puckiej. Pozostała część, to wybrzeże od Białogóry do Półwyspu Helskiego oraz zachodnia część wybrzeża Zatoki Puckiej od Mechelinek po Władysławowo.

Występują tam, wszystkie typy brzegów morskich południowej części Bałtyku, a także procesy zachodzące na styku morza z lądem. Na terenie Parku i jego otuliny znajduje się 14 rezerwatów przyrody, 2 użytki ekologiczne, 1 stanowisko przyrody nieożywionej i 2 obszary ochrony ptaków Natura 2000. Dębki leżą na zachodnim skraju Parku

Dodaj opinię

Jeden z 7 w Pomorskim Zespole Parków Krajobrazowych. Nadmorski stworzono na początku w 1978 r., co czyni go jednym z pierwszych w Polsce. Powierzchnia parku i jego otuliny, gdzie działalność człowieka jest ograniczona, to ponad 36 ha (w tym 11 ha wód morskich). Na NPK składa się m.in. 14 rezerwatów, stanowisko przyrody nieożywionej i inne obszary chronione.

Firma KM Studio może sfilmować wart uwiecznienia Nadmorski Park Krajobrazowy filmy reklamowe Wrocław

Nadmorski Park Krajobrazowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Nadmorski Park Krajobrazowy , zobacz gdzie w Jastarni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Nadmorski Park Krajobrazowy .
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Nadmorski Park Krajobrazowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij