Muzeum Rybackie Pod Strzechą

Jest to prywatne muzeum Juliusza Strucka znajdujące się we wschodniej części miasta. Muzeum Pod Strzechą jest to ekspozycja sprzętu stosowanego do połowów ryb.

W muzeum można zwiedzać zrekonstruowaną izbę rybacką z pocz. XX wieku. Jest również możliwość zobaczenia zakładu szkutniczego, w którym właściciel muzeum wykonywał i remontował łodzie rybackie.

Sporym zainteresowaniem cieszy się ekspozycja przedmiotów wyłowionych przez tutejszych rybaków, przy okazji morskich połowów.

Dodaj opinię

Prywatna inicjatywa Juliusza Strucka, który dzieli się z odwiedzającymi Jastarnię turystami swoją wiedzą dotyczącą rybołówstwa i miejscowych zwyczajów. Szczególnie interesujący wydaje się zbiór dziwnych nieraz przedmiotów, które znalazły się w rybackich sieciach. Jedno z pomieszczeń stylizowane jest na izbę chaty z początku XX w., jest też warsztat szkutnika.

Muzeum Rybackie Pod Strzechą adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Rybackie Pod Strzechą, zobacz gdzie w Jastarni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Rybackie Pod Strzechą.
 • Telefon
  Zadzwoń i dowiedz się więcej o Muzeum Rybackie Pod Strzechą - telefon: +48586752245
 • Telefon 2 +48 586 753 827
 • Ulica
  Mickiewicza 31
  Muzeum Rybackie Pod Strzechą mieści się przy ulicy Mickiewicza 31 w Jastarni
 • 84-140 Jastarnia
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Rybackie Pod Strzechą. Redakcja serwisu www.jastarnia.net nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 2 zł
  Muzeum Rybackie Pod Strzechą cena biletu ulgowego: 2 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Rybackie Pod Strzechą opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij