Kościół Nawiedzenia NMP

Kościół Nawiedzenia NMP jest to najbardziej widoczny obiekt zabytkowy miasta. Został wybudowany w 1931 roku, w centralnej części ówczesnej wsi. Uwagę zwraca szczególnie piękna kaszubska polichromia w kolorach biało-niebiesko-seledynowych.

Piękna jest również rybacka ambona wykonana w kształcie łodzi rybackiej na pełnym, wzburzonym morzu. Przy jednej ze ścian w małej łodzi znajduje się kopia Matki Boskiej Swarzewskiej, a przy wejściu busola z metaloplastyki. W oknach witraże przedstawiające sceny z życia Matki Bożej.

Dodaj opinię

Świątynia maryjna, wybudowana w 1931 roku w ścisłym centrum miejscowości. Gołym okiem widać, że kościół stoi w miejscowości o silnych rybackich tradycjach: ambona wyrzeźbiona w formę łodzi na falach, artystyczna replika busoli przy wejściu, tradycyjne kaszubskie polichromie… Równie piękne są witraże, ilustrujące biblijną biografię Matki Bożej.

Kościół Nawiedzenia NMP adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Nawiedzenia NMP, zobacz gdzie w Jastarni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Nawiedzenia NMP.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Nawiedzenia NMP opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij