Kaszubskie Łodzie pod żaglami

“Kaszubskie Łodzie pod żaglami” to impreza mająca za zadanie przypomnieć wypierane, dawne rybackie rzemiosło, portowych Chałup. Oryginalna nazwa tego wydarzenia w dialekcie kaszubskim to: „Kaszëbszczie bôtë pod żôglame”. Festyn powtarza się rokrocznie już od ponad 30 lat, w ciągu których nieustannie ukazuje piękno starych rybackich łodzi tzw. “pomeranek", łodzi wiosłowych, żaglowych i pychowych.

W ramach imprezy organizowane są też regaty. Poznać można również tradycyjne, rybackie rzemiosło, oraz skosztować przysmaków kuchni kaszubskiej.

Impreza odbywa się zawsze w drugiej połowie lipca, z roku na rok nabierając coraz większego rozmachu. Będąc więc w tym czasie w Chałupach, na wakacyjnym wypoczynku nie można więc przegapić tej fantastycznej okazji do poznania tajników rybackiego świata.

Dodaj opinię

Cykliczna impreza, kładąca nacisk na wspaniałe rybackie zwyczaje Chałup. Nieodłącznym elementem festynu są tradycyjne, piękne kaszubskie łodzie - tzw. pomeranki. Są to i żaglówki, i pychówki, i łodzie wiosłowe. Regaty, dawne metody i narzędzia połowu ryb, degustacja regionalnych specjałów… „Kaszëbszczie bôtë pod żôglame” zwykle zaczyna się w II połowie lipca.

Kaszubskie Łodzie pod żaglami adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kaszubskie Łodzie pod żaglami, zobacz gdzie w Jastarni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kaszubskie Łodzie pod żaglami.
  • 84-120 Chałupy
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kaszubskie Łodzie pod żaglami opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij