Kaplica św. Rozalii

Kapliczka Św. Rozalii powstała w 1873 roku, na terenie dawnej wsi Bor, a obecnie wschodniej części Jastarni. Po wielkiej klęsce związanej z epidemią dżumy z lat 1707 - 1711, mieszkańcy Jastarni i Boru, za namową księdza katolickiego wybudowali niewielką kapliczkę.

Był to przejaw pamięci i jednocześnie oddania się w opiekę świętej Rozalii. Dawniej w kapliczce wisiał dzwon z rozbitego statku.

Dodaj opinię

Kapliczka poświęcona ofiarom epidemii dżumy, która szalała w regionie w latach 1707-1711. Chram powstał z inicjatywy mieszkańców wioski Bor (dziś dzielnicy Jastarni) oraz miejscowego księdza w 1873 roku. Święta Rozalia z Palermo jest tą, do której wierni zwracają się w obliczu śmiertelnej zarazy. W przeszłości w kapliczce był dzwon ze statku, który zatonął.

Kaplica św. Rozalii adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kaplica św. Rozalii, zobacz gdzie w Jastarni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kaplica św. Rozalii.
  • Ulica
    Jana z Kolna
    Kaplica św. Rozalii mieści się przy ulicy Jana z Kolna w Jastarni
  • 84-140 Jastarnia
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kaplica św. Rozalii opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij