Chata rybacka

Jest to bardzo nietypowa budowla. Chata rybacka powstała w pod koniec XIX wieku. Stojąca w centralnej części miasta, przy ul Rynkowej 10, została wybudowana z materiału, który morze wyrzuciło na brzeg - głównie z elementów drewnianych rozbitych statków.

Wewnątrz znajduje się wystawa sprzętu rybackiego od XV - do XX wieku. Po muzeum oprowadza niezwykle barwnie opowiadająca osoba - gawędziarz i poeta kaszubski Marian Selin. Muzeum działa dzięki oddziałowi Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Dodaj opinię

Zabytkowy budynek, postawiony w końcówce XIX stulecia, najprawdopodobniej w 1881 roku. Niezwykły jest budulec - do postawienia konstrukcji użyto desek z zatopionych okrętów, które morze wyrzucało na brzeg. W środku na zwiedzających czeka kolekcja sprzętu rybackiego, używanego na przestrzeni wielu wieków. Muzeum jest instytucją Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Chata rybacka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Chata rybacka, zobacz gdzie w Jastarni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Chata rybacka.
  • Ulica
    Rynkowa 10
    Chata rybacka mieści się przy ulicy Rynkowa 10 w Jastarni
  • 84-140 Jastarnia
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Chata rybacka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij