Bunkier Makabra XX Wieku

Nie wszystkie fortyfikacje i umocnienia, które ocalały z lat II WŚ i czasów zimnowojennych, trafiły pod opiekę Muzeum Obrony Wybrzeża. Część z nich zaadaptowały organizacje lokalne, tworząc w nich niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju atrakcje turystyczne.

W jednym z bunkrów przygotowano wystawę “Makabra XX wieku”, której zdecydowanie bliżej do instalacji artystycznej niż klasycznego muzeum historycznego. Jak podkreślają opiekunowie placówki - tutaj nie gloryfikuje się “czynu zbrojnego”, nie ma miejsca na bohaterów i ordery. Jest tylko ból, strach i nieludzkie cierpienie niewinnych ofiar konfliktu.

Na osiągnięcie zamierzonego efektu pracują nie tylko ponure wnętrza schronu przeciwatomowego, ale też ekspozycja. Jak przystało na współczesne standardy - multimedialna i interaktywna. Nie należy zapominać o warstwie dźwiękowej i grze świateł. W sumie do zobaczenia jest kilkanaście wstrząsających sal tematycznych, podsumowujących wojny XX wieku.

Instalację w schronie przy 4. stanowisku 13. Baterii Artylerii Stałej im. H.Laskowskiego przygotowało stowarzyszenie “Alternatywny Cypel”, działające m.in. na rzecz rozwoju turystyki na Helu i ochrony tutejszych zabytków militarnych. “Makabra XX wieku” jest otwarta z reguły od początku maja do końca września.

Dodaj opinię

Wejściówki do Bunkra Makabry XX Wieku:

normalne 10 zł

ulgowe 6 zł

grupowe (od 4 osób) - 6 zł/os.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

W historycznym ujęciu wojna to bohaterskie czyny i wielcy dowódcy. A tak naprawdę - bezsensowna rzeź i niewyobrażalne cierpienie tysięcy ludzi. Taki przekaz płynie z ekspozycji przygotowanej w jednym z dawnych schronów przeciwatomowych. Wizyta w bunkrze “Makabra XX wieku” to nie tyle zwiedzanie muzeum, co bliższe poznanie wojny prawie jak na własnej skórze.

Bunkier Makabra XX Wieku adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Bunkier Makabra XX Wieku, zobacz gdzie w Jastarni zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Bunkier Makabra XX Wieku.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Bunkier Makabra XX Wieku. Redakcja serwisu www.jastarnia.net nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 6 zł
    Bunkier Makabra XX Wieku cena biletu ulgowego: 6 zł
  • 10 zł
    Bunkier Makabra XX Wieku cena biletu normalnego: 10 zł
  • Grupowy 6 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Bunkier Makabra XX Wieku opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij